Geçiş Kontrol Sistemleri

Çözümlerimiz / Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri; plaza,  fabrika, otel, laboratuar, ofis, sistem odaları  vb.  giriş çıkış yetkilendirmesi yapılan yerlerde giriş çıkışların kontrol altına alınması amacıyla kurulan kontrol takip sistemidir.

Geçiş Kontrol Sitemlerine farklı tercih ihtiyaç ve özelliklerde  yazılım programları entegre edilebilmektedir.

Plaza , fabrika , ofisler için PDKS yazılımı , yemekhane kontrolü için yemekhane yazılımı ,  öğrenci takip sistemi ,  spor salonu takip yazılımı ,  üye takip yazılımı , giriş çıkış yazılımı , puantaj yazılımı , araç giriş çıkış kontrolü için OGS yazılımı en sık kullanılan yazılım programlarındandır.

Geçiş Kontrol Sistemleri ile de rahat bir şekilde yetkilendirme yapılabilmektedir.

Otel ve İşyeri otomatik kapı kilit sistemleri

Tatil köyü, rezidans, butik otel ve yıldızlı otel odalarının kapılarında kullanılan  Otel kapı kilit sistemleri sağlamlığı ve yüksek teknolojisi ile hatasız çalışır. Temic ve Mifare kartları okuyabilen otel kapı kilitleri değişik materyal ve kilit mekanizmalarına sahiptir. Pil ile çalışan oda kilitleri son 100 geçiş de uyarı vererek pilinin değiştirilmesinin gerektiğini bildirir. Orijinal pilleri ile 25.000 geçişe imkan sağlayan otel kilit sistemlerinin pili bitmiş olsa bile mekanik anahtar ile oda kullanıma devam eder.

Resepsiyonda bulunan kart encoder ile otel müşterisinin hangi tarih aralığında odayı kullanabileceği kartın içerisine yazılır. Bitiş tarihinden sonra kart artık oda kilidini açmaz. Kartın kaybolması yahut çalınmasında resepsiyon eski kartı iptal ederek oda kapısını açabilecek yani kartlar üretebilir. Odalarda kullanılan energy saver müşterinin kodlanmış kartını takması ile birlikte oda içerisindeki elektrik, alarm, havalandırma yahut su tesisatını aktif hale geçirir. Çok ciddi enerji tasarrufu sağlayan energy saverler enerjinin ve suyun israfını engelleyerek oteli gereksiz masraflardan kurtarır.

İstenirse oda kartına kontur yüklenerek otel müşterisinin otel içerisindeki aktivite ve alışverişlerinde para yerine bu kartla ödeme yapması sağlanır. Modelleri inceledikten sonra bizi arayarak, ihtiyacınız için en uygun otel kilit sistemlerinin fiyat teklifini alabilirsiniz.

Turnike Sistemleri

Tripod turnike çeşitleri;  Tripod yani üç kollu turnikelerdir. Paslanmaz çelikten üretilen bu turnikeler iç mekan (indoor) ve dış mekan (outdoor) su geçirmez olarak üretilir. AVAX tripod turnike sisteminde darbe emici absorberlar kullanılır. Turnike kolundan hızlı geçildiğinde absorber, turnike kolunun sabit bir hızda turunu tamamlamasını sağlar. Göbek mekanizması dökümden imal edilen turnikelerde zamanla kullanıma bağlı kol boşlukları oluşmaz.

Hızlı Geçiş Turnikeleri;  Yoğun kullanımın ve estetiğin gerektiği yerlerde kullanılır. Single ve double modelleri olup, kanatları cam yahut plexyden imal edilir. Geçiş yetkisi verildiğinde kanatlar sağa ve sola açılarak temiz bir geçiş alanı bırakır. Belediyeler, plazalar, iş merkezleri, hastaneler, üniversiteler, kamu kurumları, öğrenci yurtları, okullar ve spor salonları için idealdir.

Turnikeden geçiş yaparken, geçiş yönü için ışıklı uyarıları mevcut olup akıllı kanat özelliği ile geçiş sırasında kapanmaz. Parmak izi okuyucu, yüz tanıma sistemi ve kart sistemleri ile birlikte kullanılabildiği gibi uzaktan kumanda yahut buton ile de kontrol edilebilir.

Boy Turnikeleri ; Standart turnikelerin üstünden yahut altından kaçak geçişi engellemek için ihtiyaca göre insan boyundan daha uzun ve kafesli olarak üretilmiştir. İçerisindeki döner mekanizma üç kollu ve dört kollu olarak üretilebilir. Stadyumlar, spor merkezleri, ceza ve tutuklu evleri, askeri alanlar ve üst düzey güvenlik gerektiren yerler için idealdir.

Dış mekanlar için paslanmaz çelik, iç mekanlar için ise elektro statik boyalı boy turnikeleri kullanılabilir. Yangın, deprem, doğal afetler ve acil durumlarda kol otomatik boşa dönerek hızlı geçişe imkan verir. Özgün tasarımıyla gürültüsüz ve yumuşak çalışır.

Engelli Geçiş Turnikeleri ; VIP misafirlerin ve özürlülerin kolayca ve temassız geçişleri için tasarlanmış olup motorlu ve motorsuz opsiyonları vardır. Kol uzunlukları 75 cm yahut tekerlekli sandalye geçiş mesafesi olan 90 cm olarak üretilmektedir. Açılan yaprak kola engelli işareti yahut yönlendirme levhaları takılabildiği gibi istenirse de cam yahut pleksi olarak üretilebilir.

Metal Dedektörler

Metal Dedektörler ,  gömülü mayınları ve metal cisimleri bulmak için kullanılmaktadır. AVM, plaza,otel gibi toplu yerlerde ve özel alanlarda kişilerin kamu kuruluşlarına ya da şirketlere tehlikeli aletlerle girmelerini engelleyen manyetik dedektörler kullanılmaktadır.

X-RAY Bagaj kontrol sistemleri

X-Ray Cihazları daha önceleri üst düzey güvenlik gerektiren yerlerde kullanılırken şuan global ve etnik terörün artması ile birlikte alışveriş merkezleri, otel ve kongre merkezleri, kamu kurum ve kuruluşları, plaza ve iş merkezleri, hastane ve eğitim kurumları gibi birçok alanda tercih edilir olmuştur. XRay cihazı; Paket, bavul, çanta ve bunlar gibi tüm kargoların içini tarayıp tehlike oluşturabilecek, silah, bıçak, sıvı ve katı patlayıcı başta olmak üzere metalden yapılmış tüm kesici ve delici nesnelerin tespit edilmesini sağlar.

SECUDA X Ray bagaj arama ve tarama cihazlarımızı gönül rahatlığıyla satın alıp kullanabilirsiniz. 2 yıl ürün garantisi ve 10 yıl yedek parça garantisi ile satılan modellerimizi bizlere ulaşıp teklif isteyebilirsiniz.

Mağaza Ürün koruma sistemleri

Mağaza ürün koruma sistemleri, mağazalarınızda yer alan ürünlerin korunması için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler; mağaza ürün koruma anteni, ürün alarm etiketleri ve ürün alarm etiket sökücüden oluşmaktadır. Mağaza ürün koruma sistemleri, sadece giysi mağazalarında değil, elektronik mağazalarda yahut market gibi yerlerde de kullanılmaktadır. Mağaza ürün koruma antenlerinin tercih edildiği yerler göstermiştir ki; bu sistemlerin sadece varlığı bile çalıntı olaylarını engellemektedir. Ürünlerin üzerinde yer alan etiketler sökülmeden mağazadan ürünün çıkarılması istenirse; ürün koruma antenleri sesli olarak alarm vererek mağaza çalışanlarını uyarır ve bu sayede hırsızlık olayları %100’e kadar önlenerek güvenlik sağlanmış olur.

Araç HGS – OGS Geçiş Bariyerleri

Site, Kurum, İşyeri Otopark bariyer sistemleri, otoparklara giriş ve çıkış yapan araçların kontrollü ve güvenli geçişi için idealdir.  3 metre, 4 metre, 5 metre, 6 metre ve ara uzunluklarda hazırlanabilen bariyer kolları ile geçiş noktalarını tamamen kapatabilir onay verdiğiniz araçlarında geçişini sağlayabilirsiniz. AVAX otopark bariyerlerinin Türkiye distribütörü olan firmamız bütçe, kalite ve kullanılabilirlik esaslarına göre farklı çeşitlerde otopark bariyerlerini ithal edip bayi ve direk son kullanıcı müşterilerine dağıtımını yapmaktadır.

AVAX otopark bariyerleri akıllı kol, emniyet fotoseli ve loop dedektörler ile geçen araçların zarar görmemesi için güvenlik paketleri ile donatılmıştır. Emniyet fotoseli ve loop dedektör bariyer kolunun altında bir araç varken kapat butonuna basılsa bile zararı engellemek için bariyer kolunu hareket ettirmez. Ola ki emniyet fotoseli ve loop dedektörü arızalansa bile akıllı kol özelliği ile kol altındaki bir cisme temas ettiğinde cismi algılayıp hemen kalkar. Otopark bariyerlerinin özelliklerine ve kullanılacak otoparktaki araç geçiş yoğunluğuna göre açılma ve kapanma süreleri değişmektedir. 1 saniyeden 6 saniyeye kadar zaman aralıkları mevcuttur. Otopark sistemlerinde kullanılabilecek ekipmanlar şu şekildedir.

Otopark bariyerleri

OGS ve HGS ile otopark bariyerli geçiş sistemleri

Bilet alma – vermeli ücretli otopark bariyer sistemleri

Mantar bariyer sistemleri

Road blocker bariyer sistemleri

Yana kayar bahçe kapıları


Whatsapp Destek

Eyüp Topaloğlu

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?